اخبار کوتاه:
جستجوی سریع در سایت:
تبلیغات
نیازمندیها
كد خبر: JN-52381  تاریخ : 14 /2 /1392 ساعت :23:30
پایان مطالعات ایجاد بندر آزاد بوشهر؛ استاندار: بوشهر دارای قوی‌ترین شاخص در ایجاد بندر آزاد تجاری است

استاندار بوشهر از پایان مطالعات ایجاد بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر خبر داد.

استاندار بوشهر گفت: براساس مطالعات انجام شده بندر بوشهر با داشتن شاخص‌های گوناگون اقتصادی، اجتماعی، امنیتی دارای قوی‌ترین شاخص در ایجاد بندر آزاد تجاری در کشور است.

به گزارش جنوب نیوز، فریدون حسنوند در نشستی با حضور مسئولان اقتصادی استان با بیان اینکه مطالعات ایجاد بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر به پایان رسیده است، تاکید کرد: بر اساس این مطالعه کوچک‌ترین ظرفیت اقتصادی بندر بوشهر با قوی‌ترین شاخص‌هایی که مناطق آزاد شده‌اند، می‌تواند رقابت کند.

وی تصریح کرد: ایجاد بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر نه تنها موجب رشد اقتصادی استان بوشهر می‌شود، بلکه تاثیر مهمی در کشور و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌گذارد.

http://ts1.mm.bing.net/th?id=H.4773650972739176&pid=15.1

استاندار بوشهر دسترسی به نیروی کار و توانایی‌های اقتصادی مناسب، دسترسی به راه‌های آبی بین المللی، دسترسی به بازارهای منطقه‌ای، دسترسی مطمئن به صنایع همگانی و خدماتی، دسترسی به انرژی ارزان، منابع معدنی، و فراهم بودن اراضی کافی و مطمئن را از ویژگی‌های بندر بوشهر برای ایجاد بندر آزاد تجاری صنعتی اعلام کرد و افزود: بوشهر از بین 35 منطقه مورد بررسی برای ایجاد بندر آزاد تجاری، بوشهر به عنوان اولویت‌دارترین مکان برای تاسیس منطقه آزاد شناخته شده است.

حسنوند ارتقای سطح زندگی مردم، توانمند سازی قدرت اقتصادی مردم ، کاهش نرخ مهاجرت، افزایش سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف و بهبود سطح معیشت مردم را از دیگر مزایای ایجاد بندر آزاد تجاری در بندربوشهر اعلام کرد و بیان داشت: اکنون 45 درصد سرمایه‌گذاری خارجی کشور در استان بوشهر صورت گرفته است که با تاسیس بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر این رقم افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

وی بندر بوشهر را ترانزیت شمال و جنوب کشور دانست و تصریح کرد: استان بوشهر از لحاظ امنیت اقتصادی در حوزه مشترک پنج کشور عربستان، عراق، کویت، قطر و امارات متحده عربی است که با فراهم شدن تاسیس بندر آزاد تجاری بوشهر آثار مثبت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان و کشورهای یاد شده فراهم می‌آورد.

استاندار بوشهر رها شدن از وابستگی به نفت را از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی ذکر و تاکید کرد: ایجاد بندر آزاد تجاری صنعتی بوشهر می‌تواند حماسه اقتصادی در کشور ایجاد کند و به عنوان پایگاه قوی اقتصادی، اقتصاد کشور را متحول کند.

حسنوند با اشاره به اینکه ایجاد بندر آزاد تجاری بوشهر تاثیرات اقتصادی قابل توجهی در کشورهای گوناگون ایجاد می‌کند، افزود: با ایجاد منطقه آزاد تجاری بندر بوشهر ضمن اینکه تاثیرات مهمی در کشورهای منطقه خلیج فارس ایجاد می‌کند با ترانزیت کالا از بندر بوشهر کشورهای آسیای میانه با مرکزیت بوشهر به هم متصل می‌کند./ * فارس
اخبار مرتبط :


نظر بازدید کنندگان :
بوشهری
سلام وعرض ادب جناب اقای استاندار تلاشگر بوشهر امیدوارم که بتوانی چنین مجوزی را از رئیس جمهوروهیئت دولت بگیرید که هدیه خوبی برای مردم شریف بوشهر خواهد بود وبنظر میرسد زمان مناسبی هست برای یک بده وبستان بین مردم بوشهر ورئیس جمهور درتاریخ 24/3/1392

استاندار عزیز کاش به فکر بدبختیهای مردم توی شهر بوشهر بود که با این گرونی اقشار متوسط چطور باید صاحبخانه بشن حالا هی طبل بندرآزاد شدن بکوب تا قیمت خانه و اجناس از این که هست هم بالاتر بره انوقت بندرآزادم که پولش تو جیب یک عده محدود میره عزیزم کارمند توی منطقه آزاد چی گیرش میاد بجز گرونی؟؟؟؟؟

م
سلامی گرم برای استندار عزیز بوشهر خدا کنم اجناس گرانتر از زمان فعلی نشود.بندر آزاد یعنی بالاکشیدن تمامی قیمتها.

من
باعث پیشرفت بوشهر میشه

سعید از بوشهر
اشتباه نکنید بندر آزاد یعنی پیشرفت بوشهر در جنوب کشور

وقتی پول وارد چرخه اقتصادی یه منطقه میشه، همه ی مردم منطقه از اون به طور مستقیم یا غیر مستقیم سود می برند. حتی کارمندان که در دید اول فکر می کنیم خلاف این باشد.

ایرانی
هرچه زودتر تلاش کنین که بوشهر بندر آزاد تجاری بشه.الان قیمت ها مثل بنادر آزاد هست ولی بندر آزاد نیستیم

بهروز
قیمت بعضی از اقلام از بنادر آزاد قشم وکیش هم در بوشهر کمتر است پس چرا نباید بوشهر بندر آزاد تجاری باشد با این همه جوان صاحب علم وجویای پیشرفت

علیرضا
باسلام خدمت استاندار محترم بوشهربا آزاد شدن بندر بوشهر مثل بنادر آزاد انزلی و...قیمت های اجناس میاد پایین وهمین طور شهرمون مدرن میشه و

سورنا
امیدوارم این اتفاق بیفتد مسلما سودش برای مردم شهربوشهر واستان بوشهربیشترازمعایب اندکش خواهد بود

بندرديّر
باعرض سلام خدمت آقاى استاندار جناب آقاى استاندارتنها بايدشهرستان بوشهرشامل بندرآزاد بشه يا تمام استان ؟ مگه ما شهرستانى ها چه گناهى كرديم !ك تنها شما و بوشهرى ها بايداز اين مزايا استفاده كنند؟ بندر ديّر با اين همه پتانسيل نبايد بندر آزاد بشه؟

starvp
با سلام خدمت همه ی شما ما بی صبرانه منتظر بندرازاد هستیم ولی اگه بوشهر بندر آزاد بشه تا شعاع چند کیلومتری است

شما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نظر شما :
نام:
ایمیل:

متن کامل نظر:

لطفا عبارت زیر را در این قسمت وارد کنید