اخبار کوتاه:
جستجوی سریع در سایت:
تبلیغات
نیازمندیها
كد خبر: JN-100846  تاریخ : 7 /8 /1392 ساعت :0:21
حمایت خارجی از تروریست‌های شرق کشور؛ باز هم پای عربستان در میان است/ از پشتیبانی ایدئولوژیکی تاتأمین لجستیکی

گفته می شود تعداد قابل توجهی از تروریست های وهابی که در پاکستان بسر برده و از حمایت مالی و نظامی عربستان برخوردارند عامل جنایت اخیر در سراوان سیستان و بلوچستان بوده اند.

شهادت 14 مرزبان و مجروح شدن 6 نفر دیگر در درگیری با اشرار و گروهک‌های معاند در سراوان استان سیستان و بلوچستان طی روزهای گذشته در حالی صورت می گیرد که گفته می شود تعداد قابل توجهی از تروریست های وهابی که در پاکستان بسر برده و از حمایت مالی و نظامی عربستان برخوردارند عامل این جنایت بوده اند.

به گزارش جنوب نیوز، شنیدن نام عربستان به عنوان کشور حامی تروریستهای منطقه این نکته را به ذهن می رساند که سعودی ها می خواهد با حفظ و ترویج تشکیلاتی نظیر القاعده و سازماندهی و پشتیبانی عقیدتی این گروه با فتاوی تند مفتی های وهابی و سلفی و حمایت مالی و تجهیزاتی، اوضاع و شرایط منطقه ای را به نفع خود رقم بزند.

حمایت عربستان از اقدامات تروریستی در کشورمان در حالی صورت می گیرد که درحال حاضر وهابیت در خیلی از استان های کشوربه ویژه استان های مرزی فعالیت کرده و این فعالیت در استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان، خوزستان و کردستان شکل گسترده تری دارد. در واقع رژیم عربستان سعودی با صرف 30 درصد از درآمد نفتی کشورش برای تبلیغ فرقه وهابیت و حمایت از تروریستها می‌خواهد به مردمش نشان دهد که با نفوذ شیعه و همچنین تاثیر جمهوری اسلامی ایران مقابله و مبارزه می‌کند. شیعه این روزها آماج حملات بی امان غده ای سرطانی به نام وهابیت است. وهابیت، زائده شومی است که در بدنه اسلام همچون قارچی سربرآورده و با ترویج عقاید پوچ و باطل بیشترین صدمات را بر پیکر این مکتب وارد کرده است.

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1392/8/5/181725_503.jpg

تشکیلات القاعده جدید را باید حاصل تلاش بندربن سلطان رییس دستگاه اطلاعاتی عربستان عنوان کرد تا از این طریق بتواند مانع اشاعه تفکر ایران در منطقه شود. در واقع مقامات ارشد عربستان سعودی و شاهزادگان ثروتمند این کشورکه تا کنون به نتایج دلخواه خود در بحران جنگ و آشوب سوریه دست نیافته اند، سعی دارند با ادامه پشتیبانی تمام قد از تروریست های منطقه، قدرت خود را به کشور هایی نظیر ایران، عراق و سوریه اثبات کنند. 

به نوشته فردا؛ در این میان استان های مرزی کشورمان نیز از اقدامات تروریستی با حامیانی منطقه ای یا فرا منطقه ای درامان نبوده اند. بعد از عدم موفقیت گروه جندالشیطان در منطقه سیستان و بلوچستان در دسترسی به اهداف خود به واسطه اجرای عملیات های تروریستی و خرابکارانه و در نهایت دستگیری و اعدام سرکرده و بیشتر اعضای آن، گروه های دیگری با تلاش و حمایت برخی کشورهای منطقه به خصوص عربستان فعالیت خود را برای اقدامات خرابکارانه در منطقه آغاز کرده اند.

نوع فعالیت این گروه های تروریستی نشان از امکانات و پشتیبانى گسترده اى مى دهد که تاکنون در میان سایر گروههای مشابه ملاحظه نشده است. این امکانات نشانگر پشتیبانی مالی گسترده از این جریان توسط قدرتهای فرامنطقه ای و منطقه ای مانند سعودی ها، پاکستانی ها، اماراتی ها و آمریکایی ها در برهه های زمانی مختلف است.

از موارد فعالیت های تروریستی این گروهها که برآمده از اندیشه ها و ایدئولوژی وهابی آنها می باشد می توان به «قاچاق مواد مخدر، آدم ربایی و به شهات رساندن غیرنظامیان، علما و روحانیون شیعه یا سنی، نظامیان سپاه پاسداران و نیروی انتظامی» اشاره کرد. انها در حالی خورد را مدافع مطالبات اهل سنت بلوچستان معرفی می کنند که مردم این بخش از کشورمان و از جمله اهالی اهل سنت بلوچستان با این ادعا موافق نیستند. 

با این حال وهابیت از شیوه های تبلیغی متنوعی برای ترویج این فرقه در ایران و سایر کشورهای اسلامی استفاده می کند. یکی از این شیوه های تبلیغی در کشور ما بحث بازگشت به قرآن و بیان توحید واقعی است، یعنی بین جوانان به ویژه جوانان اهل سنت اینگونه تبلیغ می کنند که ما قصد داریم اسلام حقیقی که استفاده از قرآن و روایت است را زنده کنیم و به این شیوه قصد فریب اهل سنت را دارند. یکی دیگر از اقدامات وهابیت برای ترویج عقاید ضاله خود، گرفتن ژست دفاع از اهل سنت ایران و اعاده حقوق اهل سنت است که از این طریق سعی می کنند بین اهل سنت ایران و نظام جمهوری اسلامی شکاف ایجاد کنند.

 ولی با وجود تمامی تلاش های مقامات عربستان جهت ایجاد نا امنی و حمایت از تروریستها  در کشورهایی نظیر ایران بازهم به جرات می توان گفت کفه ترازو به نفع جمهوری اسلامی ایران سنگین است . گو اینکه عربستان نیز به خاطر جنایاتی که انجام داده و یا حمایت از تروریستهای منطقه اکنون منفور گشته و ادامه این روند حتما نا آرامی ها و دامنه بحران را به داخل عربستان خواهد کشاند و گریبانگیر مقامات عربستان خواهد شد.
اخبار مرتبط :


نظر بازدید کنندگان :
غلامرضاعالیشوندی
اگرمطمئنیدعربستان وهابی کثیف دخالت کرده یاعلی... مثل زمان جنگ 8ساله حساب کشتیهاشون روبرسین.خالوت آماده جنگه

فارسي
مرگ بر آل سعود

تنگسیر
یا علی امادهیم

میترا عباسی از تهران فقط میگم هر ناجوانمردی یک روزدر سزای کارش به سوگ مینشینه
فقط میگم هر ناجوانمردی یک روزدر سزای کارش به سوگ مینشینه

در جواب عالیشوندی:ماهم هستیم خالوجان بزن بریم مکه را بگیریم.یاعلی

علي
ما تا جان داريم رزمنده ايم امريكا عربستان هيج غلطي نمي توانند بكنند

شما هم نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید :

نظر شما :
نام:
ایمیل:

متن کامل نظر:

لطفا عبارت زیر را در این قسمت وارد کنید