افزایش میزان اشتغال در استان بوشهر

افزایش میزان اشتغال در استان بوشهر

به گزارش جنوب نیوز؛ مصدق کشاورزی با بیان اینکه نرخ بیکاری فصل بهار استان ۷.۴ درصد اعلام شده است، افزود: سهم اشتغال در بخش‌های اقتصادی جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در حوزه خدمات ۶۲.۹ درصد از شاغلان استان به خود اختصاص داده است و رتبه دوم کشوری را کسب کرده و در بخش صنعت ۲۵.۴ درصد و در بخش کشاورزی ۱۱.۷ درصد اشتغال را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری هدف گذاری ایجاد اشتغال برای ۳۰ هزار نفر انجام شده است که با راهبری استاندار و ظرفیت‌های خوب ایجاد شده و تسهیلات تخصیصی به این استان که منابعی بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال است شاهد تحقق اهداف منظور شده خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: در دولت سیزدهم در حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اقدام بسیار خوب و متفاوتی رقم خورد که تعهد هر دستگاه بر اساس ریز فعالیت در هر طرح و برنامه مشخص و قابل رصد است.

کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال کشور تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهند بود و داده‌های ثبتی به گونه‌ای است که بصورت مستمر مورد نظارت، ارزیابی و پایش قرار می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز