برخورد صاعقه با دو مرد شیرازی
برخورد صاعقه با دو مرد شیرازی | هنگام وقوع صاعقه این نکات را فراموش نکنید

به گزارش جنوب نیوز، محمدجواد مرادیان، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس گفت: این دو نفر که بر اثر صاعقه زدگی دچار سر درد، درد قفسه سینه و کاهش سطح هوشیاری شده بودند توسط تیم های امدادی اورژانس برای ادامه درمان به بیمارستان شهرستان ممسنی منتقل شدند.

وی به شهروندان و کشاورزان توصیه کرد در زمان بارندگی و وقوع صاعقه از قرار گرفتن در نزدیک سازه‌های مرتفع و درختان پرهیز کنند.

مرادیان اظهار کرد: در چنین مواقعی اگر چند نفر در یک نقطه حضور دارند همگی در یک محل قرار نگیرند، روی پنجه پاهای خود نشسته و سر را به سمت قفسه سینه و یا فاصله میان زانوها نزدیک کنند و با دست گوش‌های خود را بگیرند و از دراز کشیدن روی زمین خودداری کنند چرا که با این کار فرد به یک هدف بزرگتر برای اصابت صاعقه تبدیل می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس بیان کرد: ایست قلبی و تنفسی، عوارض ناشی از پرت شدگی، آسیب‌ های نورولوژیک، خون ریزی ریه، آسیب به احشای داخل شکم و مثانه و سوختگی از جمله آسیب‌های ناشی از صاعقه‌زدگی است.

مرادیان افزود: بیشتر افرادی که دچار صاعقه زدگی می شوند، یک دوره چند ساعته از فلج موقت اندام ها به همراه نداشتن نبض را تجربه می‌کنند.