کد خبر: ۲۴۹۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۱۷ آذر ۱۴۰۱
کاخ سفید اذعان داشت که آمریکا مدرکی مبنی بر انتقال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین مشاهده نکرده است.
کاخ سفید: شواهدی مبنی بر ارسال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه ندیدیم

به گزارش جنوب نیوز، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در خصوص ادعاهای مطرح شده درمورد انتقال موشک‌های بالستیک از ایران به روسیه، به خبرنگاران گفت که آمریکا مدرکی مبنی بر انتقال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین مشاهده نکرده است.

به گزارش رویترز، در همین حال، کربی با تکرار ادعاهای گذشته در مورد ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه مدعی شد: «شاهد تداوم ارائه پهپادهای ایرانی به روسیه بوده ایم.»

کشورهای بلوک غرب در هفته‌های اخیر ادعاهای متعددی را در خصوص ارسال پهپاد و موشک از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین مطرح کرده‌اند. این مسئله تا جایی پیش رفت که آمریکا و کانادا به این بهانه بخشی از صنعت پهپادی کشورمان را تحریم کردند.

با این حال، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا در این خصوص تصریح کرده است: اظهارات آن‌ها در مورد بخش موشکی کاملا غلط بوده و در مورد پهپادها نیز پیش از آغاز جنگ اوکراین تعداد محدودی پهپاد از ایران به روسیه ارسال شده است.

او همچنین اظهار داشت که ایران از اوکراین خواسته شواهدی در خصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ ارائه دهد و در همین راستا یک هیئت دفاعی از ایران برای نشست مشترک با اوکراین به اروپا رفته، اما کی‌یف به دلیل فشار آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در نشست شرکت نکرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: