کد خبر: ۲۴۹۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱

آیا این اغتشاشات کور تمام می‌شود؟/ وای به حال آنها که خواسته‌های تاریخی ایرانیان را نمی‌دانند!

جنوب نیوز: محمدتقی فاضل میبدی، فعال اصلاح طلب و از اعضای تشکل موسوم به مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه در بخشی از یک مصاحبه با جماران پیرامون اغتشاشات اخیر گفته است: 

"اگر خواسته باشیم فرافکنی کنیم و بگوییم -تجمعات اخیر- همه اش به تحریک آن طرف مرزها است و کشورهای خارجی دارند این کارها را می کنند، تحریک کننده هستند، عوامل نفوذ دارند و چند نفر از آنها را دستگیر کرده ایم، نقطه ضعف را نشان می دهد. یعنی نظامی که بعد از 43 سال نتوانسته جلوی عوامل نفوذ را بگیرد و اینقدر قدرت دارند که مردم را به خیابان بکشانند، وای به حال ما."[1]

*میبدی موارد عقلانی ابراز شده از سوی دستگاه ها و رجال امین کشور بعنوان عوامل اغتشاشات اخیر را کوچک شمرده و در طرح استدلال برای این تخفیف نیز اظهار میکند نظامی که بعد از 43 سال نتوانسته جلوی عوامل نفوذ را بگیرد و اینقدر قدرت دارند که مردم را به خیابان بکشانند، وای به حال ما!

گویا آقای میبدی حتی اهل مطالعه یا خوانش اخبار هم نیست و نمی بیند که در حکومت فرانسه پس از بیش از 200 سال هم حوادث تروریستی رخ می دهد و در آمریکا بعنوان یک مدعی امپریالیسم جهانی نیز شاهد حوادث تروریستی هستیم.

جالب است که میبدی به عنوان یک صاحب عمامه گویا از قضایای نفوذ در سپاه امیرالمومنین(ع) در جنگ صفین و نفوذ معاویه در میان سپاه امام مجتبی(ع) نیز بیخبر بوده و عملا تاریخ اسلام را هم نمی شناسد.

دو دیگر اینکه میبدی این نکته را هم گویا نمی داند که حجاب و امنیت دو خواسته همیشگی و تاریخی ایرانیان بوده است و کسی که بر این دو خدشه وارد می کند یا ایرانی نیست یا هویت خود را به اجنبی فروخته است.

فلذا اینکه گفته شود اگر نفوذ هست پس وای به حال ما(!) سخنی است از سر تجاهل و بیخبری.

مسئله نفوذ و تربیت عواملی در یک کشور بعنوان آلت دست؛ از آنجا که با خواسته های شخصی انسان ها در ارتباط است؛ هرگز و در هیچ حکومتی قابلیت صفر شدن ندارد. و اسباب آبروریزی هم نیست. بلکه آبروریزی و وای به حالی آنجاست که یک حکومت نتواند در مقابل این نفوذ خارجی به وادی استقرار برسد و مثلا تجزیه شود.

در اینجا البته باید به یک "وای به حالی" نیز اشاره کرد که شامل اردوگاه اصلاحات شده است و آن اینکه می بینیم برخی رجال این جریان در قضایای اخیر به جای اینکه در زیر پرچم نظام اسلامی و عقلانیت قرار گیرند اما در سمت اراذل و اوباش قرار گرفته اند و با تحلیل های غلط، با تجاهل، با مردم خواندن اراذل و با تحکم به نظام اسلامی برای عقب نشینی از سیاست های عقلانی خود عملا به فرماندهان کت و شلواری اغتشاشات بدل شده و آتش به معرکه می رسانند.

این رفتار غلط یقینا در تاریخ ثبت خواهد شد و وای به حال روزی که جامعه عوامل اصلی اغتشاشات رخ داده طی 12 سال اخیر در کشور را بشناسد...

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: