کد خبر: ۲۴۹۰۸۶
تاریخ انتشار: ۰۰:۴۵ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱
قطار نظارت میدانی در ایستگاه دهم؛
بازدید از هفت طرح عمرانی، تخصیص اعتبار یک هزار و ٨٨٠ میلیارد تومانی برای تکمیل دو طرح مصوب و تامین یک و دو دهم میلیارد دلار از محل تهاتر نفت از مهم‌ترین اقدامات سفر یکروزه معاون اجرایی رییس جمهوری به استان بوشهر بود.
قطار نظارت میدانی در ایستگاه دهم؛ در سفر مرتضوی به استان بوشهر چه گذشت

به گزارش جنوب نیوز، «بوشهر» دهمین مقصد معاون اجرایی رییس جمهور و هیات همراه برای نظارت میدانی بر روند اجرای مصوبات استانی رییس جمهور بود. سید صولت مرتضوی روز سه شنبه برای بررسی آخرین وضعیت پیشرفت و تحقق مصوبات سفر استانی آیت‌الله رئیسی و هیات دولت، رفع موانع احتمالی و تسریع در روند اجرا به این استان بوشهر سفر کرد.

معاون اجرایی رییس جمهور علاوه بر برگزاری نشست پیگیری‌های اجرای مصوبات و دستورات ویژه آیت الله رییسی برای رفع مشکلات در استان به طور میانگین هفته ای یکبار دفتر کاری خود را از تهران به استان‌های کشور برده تا از نزدیک و در میدان پیگیری‌های مصوبات را دنبال کند.

مرتضوی نخستین برنامه امروز خود را بازدید از ۲ طرح آموزشی ‌بهداشتی نخست استخر دانش آموزی و طرح  بیمارستان فاطمه الزهرا بوشهر و بازدید از طرح آب شیرین کن ۷۰ هزار مترمکعبی نیروگاه اتمی بوشهر و آزاد سازی سواحل بوشهر آغاز کرد که پیش از بازدید و در بدو ورود به این استان به خبرنگاران درباره دور سفرهای استانی گفت: شرطی که رییس جمهور گذاشت اینکه لازمه انجام سفر دور دوم تحقق وعده ها از مصوبات سفر های استانی دور نخست است.

تخصیص و تامین اعتبار برای تکمیل طرح حوزه درمان

معاون اجرایی رییس جمهور سپس در بازدید از طرح بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شهرستان بوشهر گفت که برای تکمیل این طرح منابع لازم پیش‌بینی شده ‌است و حتی با اختصاص متمم اعتباری در نظر داریم تا سریعتر  این بیمارستان تکمیل شود.
عملیات اجرای طرح بیمارستان جایگزین فاطمه الزهرا(س) بوشهر از سال ۹۵ و در مساحت ۱۷ هزار و ۲۵۰ متر مربع آغاز شد که در دور نخست سفر آیت الله رییسی ‌و اعضای هیات دولت به این استان سه هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که از این رقم ۵۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

تخصیص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بزرگراه دالکی

مرتضوی پس از بازدید میدانی چند طرح در بوشهر راهی دشستسان محل دو طرح عمرانی دیگر در حوزه راه و نیرو شد و پس از بررسی های لازم در رفع مشکلات ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح بزرگراه دالکی- کنارتخته اختصاص داد که این اعتبار طی ۲ مرحله تخصیص می‌یابد. طرح احداث بزرگراه دالکی - کنار تخته که به طول ۱۸ کیلومتر  در ۲ قطعه به عنوان مهمترین محورهای ارتباطی جنوب کشور است و این طرح بخشی از کریدور شمال به جنوب کشور به شمار می رود که بندر بوشهر را به استان‌های مرکزی و شمال کشور متصل می‌کند.

این بزرگراه یکی از مهمترین و پرترافیک‌ترین محورهای شریانی ورودی و خروجی استان بوشهر به سمت استان فارس است که کاهش مسافت و بار ترافیکی از مهم‌ترین اهداف این طرح است

اختصاص هزار و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای سد مخزنی دالکی

معاون اجرایی رییس جمهور در ششمین بازدید از سد مخزنی دالکی هم دیدن کرد و با توجه به فعال بودن وپیشرفت فیزیکی طرح ‌یکهزار و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح اختصاص یافت که این اعتبار به منظور تکمیل و پیشگیری از سیلاب تخصیص داده شد.

مرتضوی ادامه داد که این اعتبارات تا سال ۱۴۰۳ تخصیص می‌یابد و محل تامین منابع از تهاتر نفت، ماده ۵۶ و منابع عمومی بودجه است.

این سد با حجم مخزن ۲۷۰ میلیون مترمکعب و شبکه‌های آبیاری دالکی و کلل با زیر پوشش قرار دادن ۹ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی نخیلات در شهرستان دشستان، از طرح های حائز اهمیت وزارت نیرو در استان بوشهر به شمار می‌رود.

تذکر به دستگاه‌هایی که به تعهداتشان عمل نکردند

معاون رییس جمهور در مسیر بازگشت از دشستسان از کارخانه پرورش میگو منطقه ویژه اقتصادی بوشهر  هم بازدید کرد و سپس در نشست شورای اداری استان حضور یافت و گفت: دولت از تعهدات سال۱۴۰۰ این استان ۱۱۷ درصد آن را محقق کرده است و ما متعهد به تامین منابع عمومی برای طرح های در حال تکمیل هستیم.

مرتضوی گفت: برای طرح‌های بزرگ استان در تهران نشست برگزار خواهیم کرد.

معاون اجرایی رییس جمهور پیشرفت فیزیکی طرح های مصوب سفر استان بوشهر را مطلوب توصیف کرد  و در عین حال به برخی دستگاه‌ها که به تعهدات خود عمل نکردند تذکر داد.

اختصاص یک و ٢ دهم میلیارد دلار از تهاتری برای طرح ریلی بوشهر -شیراز-عسلویه

مرتضوی درباره طرح ریلی بوشهر شیراز عسلویه گفت که یک و دو دهم میلیارد دلار از محل تهاتری نفت برای تکمیل طرح تامین شد که جزو یکی از دغدغه‌ها بود.

دیدار با نماینده ولی فقیه استان

معاون اجرایی رییس جمهور سفر یک روزه خود با این استان را با دیدار با نماینده ولی فقیه استان بوشهر پایان برد و در این دیدار گفت که دولت در حوزه احداث مسکن شهری و روستایی زمین لازم برای تعهدات چهار ساله تامین و عملیات اجرایی بیش از ١٢ هزار واحد مسکونی و شهری آغاز شده است که این واحدها تا پایان سال باید به ٢۵ هزار واحد برسانیم.  

مرتضوی ادامه داد: در حوزه آبزی پروری و توسعه شهرک‌های صنعتی اقدام موثری در استان صورت گرفته که این به کاهش نرخ بیکاری در این استان کمک کرده است.  

وی درباره طرح اجرای دستور رییس جمهور درباره طرح ریلی بوشهر شیراز عسلویه گفت که یک و دو دهم میلیارد دلار از محل تهاتری نفت برای تکمیل طرح تامین شد که جزو یکی از دغدغه ها بود.

مرتضوی در بخش دیگری درباره مصوبات سفر گفت حدود ١٠٠ مصوبه در این استان در بخش های مختلف داشتیم که حدود ١١٧ درصد محقق شده است  که در تلاش هستیم تا پایان سال هم تخصیص دهیم. با اجرایی شدن کل مصوبات استان شاهد کاهش بیکاری و توسعه رونق اقتصادی باشیم.  

تمام تلاش دولت خدمت به مردم است

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه استان بوشهر هم در این دیدار یکی از تحولات مهم که در تاریخ اجرایی کشور با دولت رییسی رقم خورده است را نگاه خدمت در سایه ولایت به مردم عنوان کرد و گفت که تمام تلاش دولت خدمت به مردم است که جای تقدیر دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: