کد خبر: ۲۴۶۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۲۲ دی ۱۴۰۰
مشاور استاندار بوشهر در امور روحانیت گفت: جایگاه ۲۷ کشوری در ازدواج زیبنده استان بوشهر نیست.
جایگاه ۲۷ کشوری در ازدواج زیبنده استان بوشهر نیست
به گزارش جنوب نیوز و به نقل از روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، حجت الاسلام موسی کمالی یکی از معضلات جامعه امروزی در کشور ولایی ایران را کم شدن ازدواج و زاد و ولد دانست و تاکید کرد: فرهنگ غلط کم شدن تعداد اعضای خانواده‌ها و پایین آمدن رشد جمعیت، خلاف دستورات دین اسلام و مکتب اهل‌بیت (ع) است و ادامه این سیاست، باعث پیر شدن جمعیت و بحران ناشی از آن خواهد شد.

مشاور استاندار بوشهر در امور روحانیت با اشاره به افزایش ازدواج در سال گذشته گفت: افزایش آمار ازدواج در سال ۹۹ از پیامدهای مثبت شیوع ویروس کروناست که تغییر در باورها و سنت‌های غلط به ویژه در بخش ازدواج زوجین ایجاد کرد.

وی تشریفات را یکی از موانع ازدواج جوانان دانست و تاکید کرد: باید زوجین و والدینشان را قانع کنیم ازدواج را آسان بگیرند و این کار نیاز به فرهنگ سازی دارد.

حجت الاسلام کمالی با بیان اینکه جایگاه ۲۷ کشوری در ازدواج زیبنده استان نیست، تصریح کرد: استان بوشهر در مبحث ازدواج بسیار عقب است و برای جبران آن باید جهادی وارد میدان عمل شد.

مشاور استاندار بوشهر در امور روحانیت ازدواج ماه عسلی را یکی از اهداف کوتاه مدت عنوان کرد و ادامه داد: برای فرهنگ سازی و شروع کار، تا ۲۲ بهمن ماه باید حداقل ۲۲ ازدواج آسان را در هر شهرستان انجام دهیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: