کد خبر: ۲۴۶۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۹ دی ۱۴۰۰

تحرّک "بریگاد قزاق" در ایران! / پیشنهاد تکرار اقدام نابجای روحانی به رئیسی

جنوب نیوز: مریم اردبیلی، مشاور امور بانوان شهردار تهران در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایسنا با اشاره به فعالیت مراکز کوثر شهرداری تهران؛ توسعه مشاغل خانوادگی و مشاغل محله ای را جزو اولویت های شهرداری برای زنان عنوان کرد و گفت:

"شهرداری تهران در حال ایجاد و توسعه  غرفه های موقت و دائمی برای عرضه محصولات زنان است تا زنان سرپرست خانواری که توسط شهرداری توانمند می شوند بتوانند محصولات خود  را در این محیط ها عرضه کنند، البته در کنار توسعه کمی و کیفی مراکز کوثر لازم است به بحث مشاغل خانگی زنان نیز توجه شود، بگونه ای که زنان در راستای توانمندسازی اقتصادی بتوانند در خانه نیز کسب و کاری داشته باشند. در این میان شهرداری حتما نقش تسهیل‌گر را خواهد داشت تا مسیر ارتقاء برای این افراد فراهم باشد."[۴]

*تسهیل‌گری در امر اقتصاد زنان و ارتقای درآمد بانوان خانه‌دار یا سرپرست خانواده، می‌تواند یک رویکرد راهبردی در شهرداری یک شهر اسلامی باشد.

خاصّه در کلانشهر تهران بعنوان امّ‌القرای جهان اسلام که بافتار جمعیتی متنوع آن می‌طلبد توجه ویژه‌ای به مسئله "اقتصاد زنان" شود.

بانوان در محیط خانه با قناعت، صرفه‌جویی و البته با مشاغل خانگی، یکی از اصلی‌ترین ارکان اقتصاد خانواده هستند که توجه به این مسئله می‌تواند در درازمدت موجب تأثیرات زیادی در بهبود زندگی اقتصادی جامعه شود.

فلذاست که توجه نهادهای کلان و متولی به این حقیقت راهبردی و ایجاد زمینه برای ایمن‌سازی اقتصادی بانوان خانه‌دار (اشاره به مقولاتی مثل بیمه و یا پس‌انداز بانوان خانه‌دار) و در ادامه امکان درآمدزایی از درون خانه؛ نتایج شگرفی در امروز و آینده همه افراد جامعه خواهد داشت.

بدیهیست که یک بانوی خانه‌دار و یک مادر در هنگام قوت اقتصادی فردی و هنگامی که با هنرهای شخصی توانایی ایجاد درآمد داشته باشد؛ آنگاه مردان و سپس منصه عمومی جامعه شاهد پشتیبانی‌های بهتری خواهد شد که این مسئله به نفع همه است.

توجه جدی و راهبردی شهرداری تهران به مشاغل خانگی و تسهیل‌گری برای کسب درآمد بانوان از این مشاغل؛ صدقه جاریه‌ای خواهد بود که انتفاع آن یک امر همگانی و کلان است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: