کد خبر: ۲۴۶۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۱۶ دی ۱۴۰۰
عضو شورای شهر اهواز:
عضو شورای شهر اهواز گفت: ۴۰۰ هزار نفر در اهواز منازل فاقد سند دارند که برای اعطای اسناد منازل فاقد سند در مناطق محروم اهواز عوارض مربوط به شهرداری را دریافت نمی‌کنیم.
به گزارش جنوب نیوز، سید محسن موسوی عصر امروز در مراسم یادواره خدمت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گفت امام راحل با آن همه عظمت خود در وصیت نامه‌اش می‌فرمایند که جانم فدای ملت ایران پس از آن من حاج قاسم و دیگر سرداران همه فدای این ملت هستیم.

وی افزود: همه مسئولان و اعضای شورای شهر به لطف رأی مردم موفق به خدمتگذار بودن شده‌ایم و چون منت رأی مردم بر سرمان است، وظیفه داریم که به آنها خدمت کنیم.

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: برای جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی کوی سلیم‌آباد یک طرح ضربتی در این منطقه اجرا و هرچه سریع‌تر نسبت به تخلیه این زباله‌ها اقدام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید هرچه سریع‌تر نسبت به لایروبی جوی‌های روباز و جمع‌آوری زباله‌های خارج شده از این جوی‌ها اقدام شود، ادامه داد: سازمان فضای سبز شهرداری مملو از نهال است و باید با کمک گروه‌های جهادی نسبت به کاشت نهال مقابل خانه‌های این منطقه اقدام شود تا خود مردم نسبت به نگهداری آنها اقدام کنند.

موسوی یادآور شد: برای پاکسازی منطقه از این همه زباله باید طرح پنجشنبه‌های جهادی را فعال کنیم تا هر هفته روزهای پنج‌شنبه حداقل ۵۰ نفر در این منطقه و مناطق مشابه حاضر و نسبت به پاکسازی آن اقدام کنند.

وی انتقاد کرد: بیش از ۱۲ بار مسئولان را به صحن علنی شورا دعوت و نسبت به وضعیت فاضلاب در شهر اهواز انتقاد داشتیم؛ سرریز فاضلاب روی آسفالت باعث می‌شود که آسفالت موجود در شهر خراب شود.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه به شهرداری اعلام شده که هر جا آبفا نیاز به حفاری داشت باید همکاری لازم در اسرع وقت انجام شود، بیان کرد: ۴۰۰ هزار نفر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت اهواز منازل فاقد سند دارند و برای اعطای اسناد در مناطق چون کوی طاهرآباد (با همکاری کمیته امداد) و خروسی اقداماتی انجام شده است.

عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: برای اعطای اسناد منازل فاقد سند در مناطق محروم اهواز عوارض مربوط به شهرداری را دریافت نمی‌کنیم تا نسبت به انجام این کار به صورت عاجل اقدام شود.

وی گفت: در دوره پنجم برای اولین بار در تاریخ شهرداری اهواز قرارداد ۵۰۰ میلیارد تومانی را با قرارگاه خاتم منعقد کردیم تا در ۲۷ منطقه محروم اهواز برای محرومیت‌زدایی فعالیت کنند.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به اینکه ۱۰ سال قبل برای ساخت مدرسه در این منطقه وعده‌هایی دادند که به دلیل آماده سازی نشدن زمین آن را در سه راه خرمشهر ساختند، انتقاد کرد: شهر اهواز شاید خط مقدم جنگ نبوده ولی بعد از گذشت ۳۲ سال از جنگ هنوز رنج و مصیبت‌های جنگ را به دوش می‌کشد چون هیچ زیرساختی برای مناطقی که جنگ زدگان در آن ساکن شدند، فراهم نشده است.

وی اظهار کرد: بیشترین مناطق محروم اهواز در حوزه جغرافیایی شهرداری منطقه ۶ قرار گرفته و کمترین عوارض را دریافت می‌کند؛ حتی پرداخت حقوق پرسنل نیز از سوی شهرداری مرکز انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رزمایش لبخند حضرت (۵) با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در منطقه کوی سلیم‌آباد اهواز برگزار شد؛ زیباسازی منطقه، لایروبی جوی‌های سطحی، ویزیت رایگان کادر درمان، توزیع وسایل گرمایشی، توزیع بسته‌های غذایی و همچنین پیگیری مطالبه‌گری مردم با برپایی میز خدمت پاسخگویی مسئولان از جمله محورها و برنامه‌های این رزمایش هستند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: