کد خبر: ۲۴۶۶۵۲
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۲ - ۱۴ دی ۱۴۰۰
مهرداد جشنی پور؛
سال ها پیش یکی از مدیران معزول استان که با چند استاندار کار کرده بود به من خبرنگار در عالم رفاقت گقت: درحوزه تخصصی کار می کردم که استانداران چندان وارد به کار من نبودند و تا توانستم آنها را پیچاندم به جزء یک استاندار که فوق العاده باهوش و در زمینه کاری من باسواد بود که هرگز نتوانستم بر سرش کله بگذارم. جناب استاندار مراقب این نوع مدیران همه فن حریف!!! هم باشید تا خدایی نکرده شما و یک استان را نپیچانند.
جنوب نیوز: مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه ؛ احمد محمدی زاده در اولین نشست رسانه ای خود با اصحاب رسانه ، این قشر فرهیخته را در سطح معاون ششم خود توصیف کرده و از آنها خواست با ارائه نقدها و پیشنهادات کاربردی زمینه تحقق اهداف علیه دولت در استان بوشهر را فراهم سازند.

پیشنهاداتی به استاندار بوشهر

* یک مشاور برجسته اقتصادی در سطح وزیران اسبق جهادی کشور انتخاب کنید تا بتواند به شما مشاوره های درست اقتصادی دهد. مشاوره هایی از قبیل چگونگی شکل گیری کنسول گری قطر، کویت، امارات متحده عربی و بخشی از کشورهای اروپای شرقی که بوشهری های با آنها مراوده اقتصادی دارند و البته پیگیری برای اجرایی شدن آن. در وزارت امورخارجه، میز این کشورها فعال است و ظرفیت های مناسب استان بوشهر نیز به عنوان یک پیشران به شما اجازه قدرت نمایی در این بخش می دهد.

*کارگروه تنظیم همکاری‌های اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه را دنبال کنید. البته در 9 آذر سال 99 به میزبانی اصفهان!!! سند همکاری اقتصادی ایران و قطر در قالب هفتمین اجلاس همکاری های مشترک جمهوری اسلامی با این کشور به امضا رسید و مرد میدانی می خواهد که از بوشهر به شکل عملیاتی ورود کند. فراموش نکرده ایم که در اوائل دولت اول روحانی نیز قطری ها خیلی رفت و آمد به بوشهر داشتند و چیزی از آن بیرون نیامد و توافق نامه هایشان را در فارس و خوزستان امضاء کردند چون دولت مردان وقت بوشهری دیپلماسی اقتصاد محلی در قالب بین الملل را بلد نبودند.

* یک کارگروه ویژه با یک سری افراد تحصیل کرده، مطلع ، با تجربه و ذی نفوذ تعریف کتید تا بتوانند اعتماد «ستاد اجرایی فرمان امام»، «قرارگاه خاتم»، «آستان قدس» و «بنیاد مستضعفان» در سرمایه گذاری در طرح های توسعه، اشتغال و زیرساختی و سایر خدمات عمومی استان بوشهر را جلب کنند. حجم فعالیت این نهادی های عمومی غیر دولتی و قرارگاه خاتم در برخی از استان ها، فوق العاده است که نشان از با برنامه بودن مدیران آن استان ها دارد.

*شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی سالانه شندرقازی با هزار منت در قالب مسئولیت های اجتماعی برای استان بوشهر تعریف می کند که به صلاحدید و ذوق مدیران نجومی بگیرش خرج می شود بماند این که وقتی پای حرف آنها می نشینید آن چنان با آه و ناله برای اخذ سهم هر پتروشیمی سخن می رانند که یاد شهرزاد قصه گو و داستان های هزار و یک شب می افتید. از همین فردا، عضویت استاندار و تاکید می کنیم شخص استاندار در این شورا تثبیت و بدون اذن نماینده عالی دولت در استان بوشهر، یک ریالی هزینه نشود و میزان اختصاص بودجه سالیانه به استان نیز از این شورا، تابعی از انالیز درست و درمان و خارج از سلیقه و متناسب با یک سری شاخص ها تعیین شود.

* با اطمینان می دانیم که لیست تمامی پروژه های نیمه تمام استان با میزان پیشرفت فیزیکی در اختیار دارید اما اگر ندارید از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درخواست کنید که لیست این پروژه ها را به شما بدهند. طی یک برنامه مشخص با احصاء پروژه های نیمه تمام بالای 70 درصد و زمان بندی مناسب، استان را به کارگاهی عمرانی تبدیل کنید که رایحه خوش خدمت دولت مردمی رئیسی در قالب پروژه های قابل افتتاح، کام مردم را شیرین کند.

* استان بوشهر در رنکینگ کشوری به عنوان یک استان توسعه نیافته شناخته می شود که محصول نابرابری و سیاست های غلط توسعه نامتوازن دولت های قبل بوده است. اکنون که دولت مردمی و انقلابی رئیسی به دنبال توسعه متوازن از طریق ایجاد و جانمایی صندوق پيشرفت و عدالت در استان‌ها می باشد و ادارات کل و شوراي اداري استان ها را مكلف کرده که ماه به ماه پاسخگوي عددهايي باشند كه از رشد اقتصادي براي آن ها تعيين شده، پس تا دیر نشده از همین امروز از فرمانداران ، مدیران کل و سایر اعضاء شورای اداری بخواهید که برنامه هایشان برای تامین درآمد و هزینه را به شما اعلام کنند که برخی از مدیران تنبل ، متخصص در بهانه جویی هستند.

نکته آخر و اساسی

سال ها پیش یکی از مدیران معزول استان که با چند استاندار کار کرده بود به من خبرنگار در عالم رفاقت گقت: درحوزه تخصصی کار می کردم که استانداران چندان وارد به کار من نبودند و تا توانستم آنها را پیچاندم به جزء یک استاندار که فوق العاده باهوش و در زمینه کاری من باسواد بود که هرگز نتوانستم بر سرش کله بگذارم. جناب استاندار مراقب این نوع مدیران همه فن حریف!!! هم باشید تا خدایی نکرده شما و یک استان را نپیچانند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۶
0
0
عالی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: